Biz kazandık Yasin!

Ya deryada ufuk, ya derede yosun olacağız demiştim.

Ey merhametin 16 yaşı Yasin biz kazandık. Kursağımızda kalan acının düğümü, sofrada eksik tabak, bir el eksik bölünen Diyarbakır'ın helal ekmeği biz kazandık. Seni tanımak istemeyenler değil, seni ayağındaki beninden tanıyan annen kazandı Yasin. Seni katlederken salyalara sarılan zılgıtlar değil, seni sayfalarca haykıran hakikat kazandı.

Senin deşilmiş sırtından bahar mesajları atanların senin baharını çalanların kışıyız Yasin.

Seni kurban eti dağıtan parmaklarına kadar katledenleri, parmaklıkların arkasında havlatmaya devam edeceğiz Yasin!

Ne senin bıraktığın kurban poşetinde merhamet eksilecek

Ne de sarı torbalar boş kalacak Yasin.

Annen senin yokluğuna ne kadar mahkumsa

Katilin de özgürlüğe o kadar hasret kalacak Yasin.

Seni yakanların başından eksik olmayacak duman

Seni dağlayanların dağını yerle bir eder duan..

Biz kazandık Yasin...

.....

28 Mayıs 2023...

O sandıklar sandıkları gibi olmadı. Kaybedeceklerini anladıkları an, depresyon şurubuna ekmek doğramaya başladılar. Kaybettiler!! Ağlamıyorlardı gözlerine sadece vitamini kabuğunda olan cehalet pamuğu soğan kaçmıştı. Hani şu beş liraya düşünce Kılıçdaroğlu'nun tencereye kilitleyip terk ettiği zerzevat siyasetinin son imzası soğan!

Medyaları da helyum gazı basılmış gırtlak gibiydi. Sesler inceldi, rendelendi yüzler. O cahilsiniz auuvvv diye kükreyenlerin cesareti ayran pipetine müşteri olmuştu. Hiçbir şey olmadıklarını anladıkları an çok şey olmuş Ayasofya'nın kuşları ürkütülmeden zafer safları tutulmuştu.

Şirin Payzın hala bitmedi hayırrrrr diye ekran camına hohlarken, dışarıda ince bir yağmur yanında korna resitali göklere yükselen Allahuekber! Şirin'in ancak genel anesteziyle duymaya katlanacağı bu gerçekler serumla damla damla veriliyordu.

Bütün bunlar olurken sanırım Fazıl Say bozulan sifon için usta arıyordu ama nafile çünkü usta da Sütlüce'de kutlama, Erzurum'da kıtlama diyerek eğleniyor telefonu duymuyordu.

Aynı anda telefonlarına gelen mesaj:

Siyaset paketiniz bitmiştir yenilemek için soğan yaz, boşluk bırak nereye istersen gönder...

Güle Güle.