CHP, dış müdahaleyi seçenek olarak mı sunuyor?

Cumhuriyet halk Partisi'nin tesirli isimlerinden biri.. Engin Özkoç.. Elinde mikrofon, seslendiriyor; "...Başka bir egemen gücün müdahalesine gerek kalmadan laik, demokratik parlamenter sistemi yeniden inşa etmeliyiz..." Söylem bakımından, taraftarlarınca alkışı hakkeden son derece yapıcı bir teklif.. Sorduğunuzda da kendini zaten öyle savunacak; ".. Ben asla 'dış müdahaleye gerek kalmadan' dedim zaten..." diyecek.. ".... Ben hiç ister miyim sanki yabancılar bizi işgal edip kontrolü ele alsınlar.. Ben de istiyorum ki buna gerek kalmadan biz kendimiz....." ... Bu dil ve üslubu kullanan bir siyasetçinin, gazi Meclis'in çatısı altında bir dakika bile durmaması gerekiyor. Ne demek 'başka bir egemen gücün müdahalesine gerek kalmadan..!" arkadaş... Ne demek bana biri açıklasın lütfen.. Seçenekler arasında böyle bir şık mı var?.. Bu tercih etmek istemediğimiz ama istemesek de rıza göstereceğimiz yollardan biri midir?. Bir dış müdahaleyi normalleştirmek ancak ve ancak o müdahaleyi kontrol eden güçlerin yerli işbirlikçilerinin işidir.. Bu zihniyet işte Afganistan'da Amerikan uçağının tekerleğinin altına kafasını sokan neoMandacı postModern sömürge zihniyetinin tezahürüdür.. Çıksın ve CHP yönetimi desin ki; "zinhar biz Engin Özkoç gibi düşünmüyoruz.. Elbette kafamızda bu yeni modele ilişkin sorular var fakat bunu da milli meclisin çatısı altında kendi doğrularımızla halletmenin yollarını arıyoruz..." desin bir CHP'li, Allah aşkına...

**

Engin Özkoç diyor ki; "...Başka bir egemen gücün müdahalesine gerek kalmadan laik, demokratik parlamenter sistemi yeniden inşa etmeliyiz...".. Başka hiç bir veriye bakmadan sadece bu cümleye bakarak anlıyoruz ki, Türkiye'ye müdahale etmek için fırsat kollayan emperyalist devletler ile CHP aynı şeyi istiyormuş.. Yani diyor ki CHP'li Özkoç, "biz bunu demokratik yolları kullanarak yapmazsak, bir başkası gelip müdahale ederek yapacak".. Ne yapacak?.. Tırnak içinde "laik, demokratik parlamenter sistemi yeniden inşa edecek".. Emperyalistler ne istiyorsa CHP de onu istiyor yani.. Yanlış mı anlıyorum?.. Engin Özkoç; "ya biz değiştirelim ya da emperyalistler" diyor.. İkisi de aynı değişikliği istiyormuş.. Metodu farklı sadece.. E hani CHP'li Hüsnü Bozkurt, referandumu kastederek; "Evet çıkarsa sizi de, yedi göbek sülalenizi de, bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz" diyordu.. Ne oldu o denize dökme işi.. Bak emperyalistler "hayır" istiyormuş .. Tıpkı sizin gibi.. Engin Özkoç öyle söylüyor.. Sayın Bozkurt'a çağrımdır, Engin Özkoç'a söylemek istediğiniz bir şey var mı?.. Deniz, Ege, emperyalist falan..

**

CHP'nin aklı başında vatansever, bu topraklara bağlı, bayrağına aşık milliyetçi kadrolarına sesleniyorum.. Siz; müdahale hazırlıkları yapan, tıpkı FETÖ gibi işgal hesapları yapan güçlerle aynı düzenlemeyi mi istiyorsunuz?.. Eğer burada bir yanlış anlatım varsa parti arkadaşınıza söyleyin tevil etsin sözünü ve gereğini yapsın.. Sistemde beğenmediğiniz ne varsa değiştirebilirsiniz.. Ama bir müdahaleyi seçenek olarak göstermek, asla bu milletin kabul edebileceği bir şey değil.. Kimse bu milleti tekerleklerinden insanların düştüğü Amerikan uçaklarıyla tehdit etmeye kalkmasın.. Faturası ağır olur.. Olmuşluğu vardır..