Aziz ÜSTEL
Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Tüm Yazıları

Çorumlular, "Ey Kemal... Duy sesimizi bu gelen Çorumluların ayak sesleri!"

Kemal Bey'fendi "Çorum iyi ihracat yapan bir Ülkedir!" buyuruyor!!

Böyle bir lafa nasıl cevap verilir? Hele de bu lafı eden Türkiye'ye CB seçmek için kolları sıvamışsa?!

Ne oluyor Kemal Beyim? Çorum Ülke; Türkiye İl mi? Hım??

Neyse...Kafa karışıklığı diyelim; uykusuzluk diyelim.. siz ne isterseniz onu diyelim de...bu ülkenin en yüksek katına çıkan kapının anahtarını KK'ya vermeyelim. Hadi Meral Akşener bir derece de, Kemal Bey evlerden uzak.

Aslında TBMM bir yasa çıkarsın; Çorum ülke olsun, KK'da onun CB'si! Yok yok. Çorumlu kardeşlerimize bu kötülüğü yapamayız! En iyisi KK kalsın CHP'nin başında; arada sırada böyle abuk demeçler versin; hep birlikte güleriz hiç olmazsa!

Peki CHP'ye hiç mi acımıyoruz? Acıyoruz acımasına da...kendi düşen ağlamaz! Bence Yeni CHP'nin yapacağı en akıllıca iş Kemal Beyi nereden buldularsa, ya da kim onlara kabul ettirdiyse, hemen geri yollamaları yoksa iktidara teğet dahi geçemezler!!

Dünyanın her ülkesinde, iktidar olmak isteyen muhalefet partisi, iktidarın yaptığı hataları sıralar, bunları nasıl düzelteceğini söyler, formüllerini anlatır ayrıntılarıyla ve milletin oyunu ister. Bu muhalefette böyle bir şey yok! Tayyip Erdoğan ne yapıyorsa yanlış, ne söylüyorsa hatalı.

Peki gelin şu savunma sanayiini bir konuşalım..

"Ne konuşacağız? Nesini konuşacağız!! Savaşa m ı gidiyoruz? Kiminle? Neden? N için? Niye? Hem savaşa gireceksek, NATO'yla birlikte girmeyecek miyiz?! Onlardan alırız istediğimiz silahı!!"

İşte bu, Kemal Bey mantığı!

Ya da mantıksızlığı!

Sürekli olarak birilerinin desteğini yalvar yakar isteyen, alamayınca da o saat iktidara sövmeye başlayan bir muhalefet, bu sövgünün gerekçelerini ortaya koyamayınca dönüyor Tayyip Beye!!

Ve sonunda Çorumlu milletini kutluyor, yaptıkları ihracatı (?) alkışlıyor!!

Ne diyelim? Allah akıl fikir versin demek çok hafif kalıyor.

Allah ıslah etsin diyelim!!