Kes sesini mangal maşası!

Ar damarını bulamayan acemi hemşirenin zerk telaşı içinde geçen günler. Midemizin kaldıramadığını aklımıza yedirmeye çalışmanın beyhude çabası. Daha neler göreceğiz sorusu, canlılığından hiçbir şey kaybetmiyor. Şaşırmak mimik spor, aaaa nasıl yani dedikten sonra kilere yığılan eski eşyalar gibi rutubetli bir sessizlik. Ellerimizi ne kadar yıkasak da tutunduğumuz dallarda yapış yapış bir hayal kırıklığı.

Her akşam bir geviş mahsulü cıvık kelimelere gark oluşumuzun derin bıkkınlığıyla yazıyorum. Yaz geldi ve ödül törenlerinde istifra edenlere karşı beyin şemsiyesi neden icat edilmez diye düşündüğümüz şu günler. Yine bir tanesi. Bir dizi ünlüsü, bir yasak elma eşeleği ödül alırken güya bir mesaj vermek istedi. " Deprem bölgesinde yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı, sandıktan onu anladık" diyerek saldığı karbonu kahkahalarla unutturmaya çalıştı.

Bu piknikte unutulmuş alüminyum folyoya sarılı mangal maşasının depremzede kardeşlerimizle derdi ne?

Siz gerçekten kimsiniz. Kim olduğunuzun derdinde değiliz, acısının suskunu olmuş nice güzel insanın başına dikilmiş hesapçı aciz tellallar. İyiliği hesapla yapan veresiyeci oyun hamurları! Verdiklerine siyasi barkod basıp görgüsüzce okutanlar! Siz kimsiniz?

Teşhir edilen iyiliğin ederi ucuzdur ucuz! İyiliğe sufle verilmez konuşturulmaz! Acısını gömen insanların yanına iyiliğinizi de gömer gelirsiniz.

Güya siyasi mesaj verecek! Çamura ağız dayamış folyo pipet gibi sıvadı. İçinde depremzede, sandık geçen berbat cümlesini mizahla savunuyor.

Mizah acıyı kanatıyorsa mizah değil soytarı kalkanıdır! Düşük zekâ geliriyle mizaha yatırım yapılmaz!

Sandığın acısını tabutlardan çıkaramazsınız! O insanların acısını nefretten bir broşüre dönüştürdünüz basıp basıp dağıtıyorsunuz. Evladından annesinden kardeşinden yaralı insanları iradelerinden vurmak, şeref züğürtlüğüdür.

Onur çölünün leylaları!

Bu acizlik enkazından dublörle bile kalkamazsın.

Acı, insanın mayın tarlasıdır siz o tarlayı kahkahalarla süren organizma artıkları, bu insanları üzmenize izin vermeyeceğiz.

Ne kadar ödediyseniz, şereflice kapatalım bu hesabı!